Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Balıkesir Kuzey-Batı Çevre Yolu trafiği rahatlatacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapımı devam eden Balıkesir Kuzey-Batı Çevre Yolu ile ilgili olarak, “Öncelikle 25-30 dakika olan yolculuk süresini 5-6 dakikaya indireceğiz aslında transit trafiği rahatlatır. Aynı zamanda şehir içinde yavaşlayan ve sıkışıklık düzeyine ulaşan yerel trafiği de rahatlatırız. Trafiği rahatlatmış oluruz.” söz konusu.

Balıkesir Kuzey-Batı Çevre Yolu’ndaki çalışmaları da inceleyen Uraloğlu, gazetecilere, söz konusu çalışmanın Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen değerli bir proje olduğunu söyledi.

Yaklaşık 10 kilometrelik projenin 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritten oluşacağını anlatan Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Aslında kavşak yaklaşımları ve kavşak kollarını yaptığımızda 8-10 şeride kadar çıkacak. Öncelikle 25-30 dakika olan yolculuk süresini 5-6 dakikaya indireceğiz, transit trafiği rahatlatacağız. .Daha önce yaptığımız mevcut çevre yolu ile çevre yolu tam bir kuşak haline getirmiş olacağız.Balıkesir’i dört bir yandan kuşatmış olacağız.Böylece hem trafiği rahatlatmış hem de bir ilçenin gelişmesine katkı sağlamış olacağız. Balıkesir’in daha düzenli ve şehircilik açısından uygun bir şekilde gelişmesini sağlayacağız” dedi.

Balıkesir’in hızlı trenle bağlantısı için ilk etapta Bandırma ilçesi ihalesini yaptıklarını ve sürecin devam ettiğini belirten Bakan Uraloğlu, “Balıkesir için hızlı tren hattımızın geliştirilmesi ve burada yapımı devam ediyor. Kendisiyle de istişarelerde bulunduk. Güzel, verimli bir gün geçirdik. İnşallah yerel seçimlerden önce bu çevre yolunun önemli bir bölümünü trafiğe açacağız. Balıkesir’imize ve bölgemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Uraloğlu’na AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, İsmail Ok ve Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve diğer ilgililer eşlik etti.

ikizdere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu